четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Кошарка

Кари ја помина границата од 15.000 поени во НБА

Кари ја помина границата од 15.000 поени во НБА

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари стигна до бројката од 15.000 поени во НБА-лигата.

Триесет годишниот Кари на натпреварот одигран ноќеска на домашен терен против Мемфис, постигна 20 поени и ја мина границата од 15 илјади поени.

Ѕвездата на актуелниот шампион, стана само 145. играч со вакво достигнување во  историјата на најсилната светска кошаркарска лига.

МИА

Коронавирус