четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Калиниќ ќе се пресели од Фенербахче во Валенсија

Калиниќ ќе се пресели од Фенербахче во Валенсија

Српскиот кошаркар Никола Калиниќ кариерата ќе ја продолжи во Шпанија. Досегашниот член на Фенербахче, се договорил со Валенсија, јавува инсајдерот на Евролигата, Варлас Никос.

Дваесет и осумгодишниот Калиниќ последните пет сезони ги мина како играч на клубот од Истанбул.

Договорот на српскиот репрезентативец со Фенербахче заврши, а турскиот клуб не беше во можност да го продолжи договорот поради финансиски проблеми.

ЕУРО 2020

Македонија