вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 92
home Кошарка

Кајри Ирвинг заминува од Бруклин

Кајри Ирвинг заминува од Бруклин

Тимот на Бруклин најверојано ќе се рзадели со еден од најдобите играчи.  Кајри Ирвинг нема намера да се вакцинира против коронавирус, а со тоа си направи невиден проблем.

Имено, се појавија информации кои велат дека Нетси се заинтересирани да прифатат евентуална добра понуда, а интерес постои од Филаделфија и Њу Орлеанс.

Според инсајдерот Шамс Чаранија, ниту Ирвинг не е подготвен да го промени своето мислење за вакцинацијата, ниту пак Нетси планираат да го променат ставот и да го држат надвор од тимот.

Коронавирус