четврток, 22. април 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Кајри Ирвинг го пропушта остатокот од сезоната

Кајри Ирвинг го пропушта остатокот од сезоната

Кошаркарот на Бруклин, Кајри Ирвинг ќе биде подложен на операција на десното рамо и ќе го пропушти остатокот од НБА сезоната 2019/20.

Одлуката е донесена по посетата на специјалист од страна на Ирвинг во изминатите неколку дена.

Ирвинг претходно пропушти 26 натпревари од тековната регуларна сезона поради проблеми со рамото, но се врати во средината на јануари.

Во дебитантската сезона за Нетс, Ирвинг одигра 20 натпревари постигнувајќи 27,4 поени, 5,2 скока и 6,4 асистенции во просек по натпревар.

Коронавирус