недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 5
home Кошарка

Јута го победи Денвер, Јокиќ го повреди коленото

Јута го победи Денвер, Јокиќ го повреди коленото

Јута џез рано утрово на домашен терен го победи Денвер нагетс со 122:110 во дуел од НБА-лигата.

Најефикасен кошаркар на средбата беше центарот Нагетс, Никола Јокиќ, кој постигна 24 поени. Србинот на теренот мина 15 минути, а на крајот од втората четвртина заработи повреда на коленото и не можеше да го продолжи натпреварот.

На другите натпревари од најсилната кошаркарска лига на светот игран ноќта вторник кон среда постигнати се следниве резултати:

Њујорк – Филаделфија 112:99
Оклахома – Голден стејт 98:106
Сан Антонио – Лос Анџелес лејкерс 121:125 (по продолжение)
Далас – Хјустон 116:106.

Коронавирус