недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Јончевски нов тренер на Гостивар

Јончевски нов тренер на Гостивар

Кошаркарскиот клуб Гостивар по разделбата со Марјан Србиновски пронајде нов тренер и го ангажира доскорешниот стратег на Кожув, Александар Јончевски.

По лошите резултати Гостивар и Марјан Србиновски решија дека ќе се разделат. На местото на популарниор Марче доаѓа Јончевски, кој ќе има за задача да ја поправи формата на тимот .

Гостивар и Јончевски се договорија за соработка до крајот на актуелната сезона. Истата може да биде продолжена, доколку резултатите се поклопат со очекувањата на управата.

 

Коронавирус