четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Јокиќ со 11-ти „трипл-дабл“, Денвер поразен од Филаделфија

Јокиќ со 11-ти „трипл-дабл“, Денвер поразен од Филаделфија

Екипата на Денвер на гостувањето кај Филаделфија го доживеа третиот последователен пораз со 117: 110, а не им помогна ни одличната игра на Никола Јокиќ, која запиша нов „трипл-дабл“.

Овој пат, Србинот беше најефикасен во својот тим, откако реализираше 27 поени, 10 скока и 10 асистенции, како и три украдени топки. За него ова беше 11-ти ваков учинок во текот на сезоната.

За победникот Џеј Џеј Редик беше најефикасен со 34 поени, Батлер постигна 22, а Џоел Ембид помогна со 15 поени и 12 скокови.

Филаделфија остана петта на Истокот со 35 победи и 20 порази, додека Денвер беше втор на Запад со рекордни 37-18.

Резултати од НБА:

Вашингтон – Кливленд 119:106
Детроит – Њујорк 120:103
Филаделфија – Денвер 117: 110
Бруклин – Чикаго 106:125
Далас – Милвоки 107:122
Феникс – Голден Стејт 107:117
Њу Орлеанс – Минесота 122:117
Сакраменто – Мајами 102:96.

Коронавирус