четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 3
home Кошарка

Јокиќ издоминира на тренингот на Денвер (ВИДЕО)

Јокиќ издоминира на тренингот на Денвер (ВИДЕО)

Денвер нагетс стигнаа во Орландо, каде што екипата тренира во строго контролирани услови, а главна ѕвезда речиси секој ден е Србинот Никола Јокиќ.

Јокиќ по карантинот се појави непрепознатлив во САД, зашто ослабе многу и сега изгледа дека е во супер форма, а тоа го докажува видеото на Денвер на социјалните мрежи.

ЕУРО 2020

Македонија