четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 191
home Кошарка

Јокиќ и Мареј го надмина достигнувањето на Џордан

Јокиќ и Мареј го надмина достигнувањето на Џордан

Кошаркарите на Денвер, Никола Јокиќ и Џамал Мареј го престигнаа легендарниот Мајкл Џордан по број на победи во седми натпревар во плејофот во НБА-лигата.

Во својата кариера тие освоија три седми натпревари, додека Џордан има само две такви игри.

Денвер се пласираше во финалето на Западот, совладувајќи ги Клиперси со 4-3 во серијата од седум натпревари.

Нивни ривал во финалето на Западната конференција, ќе биде ЛА лејкерс.

Локални избори 2021