вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 111
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Кошарка

Јокиќ го предводеше Денвер до триумф во Лос Анџелес

Јокиќ го предводеше Денвер до триумф во Лос Анџелес

Денвер Нагетс предводен од Никола Јокиќ со победа ја почна новата сезона во НБА лигата. Србинот ноќеска во триумфот на гостувањето кај Лос Анџелес Клиперс 107:98 постигна 21 поен, со осум скока и пет асистенции.

Резултати на НБА натпреварите одиграни ноќта среда кон четврток:

Шарлот – Милвоки 112:113
Детроит – Бруклин 103:100
Индијана – Мемфис 111: 83
Орландо – Мајами 104:101
Њујорк – Атланта 126:107
Торонто – Кливленд 116:104
Хјустон – Њу Орлеанс 112:131
Сан Антонио – Минесота 112:108
Сакраменто – Јута 117:123
ЛА Клиперс – Денвер 98:107 и
Далас – Минесота 121:100.

Вечер по полноќ се играат три натпревари.