сабота, 10. април 2021. Вести денес: 84
home Кошарка

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО ТЕШКАТА БОЛЕСТ: Почина поранешниот тренер на Партизан и Звезда

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО ТЕШКАТА БОЛЕСТ: Почина поранешниот тренер на Партизан и Звезда

Познатиот кошаркарски тренер Борислав Бора Ѓаковиќ ја загуби битката со тешката болест на 72 години, јавуваат босанските медиуми.

Како тренер ги предводеше Партизан, Црвена Звезда, Шибеник, Слобода Дита, кипарски Енад и Борац.

Во јануари годинава Ѓаковиќ стана советник во кошаркарски клуб од Охрид.

Времето и местото на погребот засега не се познати.

Коронавирус