понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Кошарка

Избегната трагедија: Млад кошаркар се сруши на паркетот, итно префрлен во болница (ВИДЕО)

Избегната трагедија: Млад кошаркар се сруши на паркетот, итно префрлен во болница (ВИДЕО)

Дерби дуелот во шпанската лига помеѓу Валенсија и Уницај, остана во втор план, со оглед на се што се случи во финишот на мечот.

Американскиот кошаркар, Џеф Брукс падна на паркетот на минута и половина до крајот и итно е префрлен во болница.

На несреќниот кошаркар на Уноцај на паркетот му беше пружена прва помош. За среќа, беше свесен, а префлрен е во болница за да спречи трагедија.

Коронавирус