сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Иста арена, иста топка, исто забивање: Коби vs. Леброн

Иста арена, иста топка, исто забивање: Коби vs. Леброн

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс загуби од Хјустон Рокетс, но она што ќе остане во сеќавање од големото дерби е потегот на Леброн Џејмс, кој го направи во чест на својот преранопочинат пријател Коби Брајант.

„Кралот“ доби шанса да го повтори легендарниот забивање на Коби од пред 19 години и тоа на исто место („Стејплс Центар“), во ист дрес, на ист кош и пред истата публика. Се разбира Леброн не ја пропушти таа можност и заби идентично како Брајант и и ја одушеви кошаркарската јавност.

  • Забивањето на Леброн во стилот на Коби: 

Легендарниот Коби пред една седмица трагично го загуби својот живот, а според најавите на медиумите во САД, комеморацијата е закажана за 24 февруари во „Стејлпс Центарот“.

извор: gol.mk

Коронавирус