понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 158
home Кошарка

Инцидент во Подгорица- додека полицајците го држеа, доби неколку боксови во глава

Инцидент во Подгорица- додека полицајците го држеа, доби неколку боксови во глава

Кошаркарите на Црвена Ѕвезда се поразени од Будучности (80:72) во третиот меч на финалето на плеј-оф регионалната АБА лига, кој е игран во многу тешки околности за играчите и навивачите на српскиот шампионат.

Имало и навреди, плукања, физички напади, што сведочи и најновата снимка од салата Морача, каде играчите и стручниот штаб на Ѕвезда едвај избегнале линч.

На снимката се гледа како полицјаците изведуваат еден од навивачите од салата. Нешто пред излезот, навивачот кој го чуваат двајца полицајци е удрен неколку пати во глава со боксови од страна на човек за кој се тврди дека е инсепктор на МВР Црна Гора.

Коронавирус