четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 131
home Кошарка

Хуан Карлос Наваро генерален директор на кошаркарскиот клуб на Барселона

Хуан Карлос Наваро генерален директор на кошаркарскиот клуб на Барселона

Поранешниот шпанси кошаркарски репрезентатиец Хуан Карлос Наваро ќе биде новиот генерален директор на кошаркарската секција на Барселона

Наваро на функцијата генерален директор доаѓа на местото на 51 годишниот Родригез кој во Барселона беше од март 2017 година.

Неговиот договор имаше важност уште една година, но предвреме го раскина.Како играч Наваро помина цели 20 сезони, два пати ја освои Евролигата, осум пати првенството на Шпанија, седум пати Купот на Шпанија и пет пати Суперкупот на Шпанија

Коронавирус