понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Хорфорд и Меколум донираа 670.000 долари за најзагрозените од коронавирус- со средствата ќе бидат приготвени оброци

Хорфорд и Меколум донираа 670.000 долари за најзагрозените од коронавирус- со средствата ќе бидат приготвени оброци

Ал Хорфорд кој моментно е член на Филаделфија, донираше 500.000 долари за неговата родна Доминиканска Република, но и за сите делови во САД во кој настапуваше во досегашната кариера – Филаделфија, Атланта и Бостон.

Си Џеј Меколум, 28-годишниот бек на Портланд донира 170.000 долари за локалните заедници во Портланд, сојузна држава Орегон и родниот Кентон во Охајо.

Со средствата ќе бидат приготвени 400.000 оброци за семејства во тие градови.

Коронавирус