среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Хит потег на Богдановиќ: Му ја турна топката меѓу нозе на Порзингис (ВИДЕО)

Хит потег на Богдановиќ: Му ја турна топката меѓу нозе на Порзингис (ВИДЕО)

Кошаркарите на Јута победија против Далас со 123-119, а уште еден одличен меч одигра Бојан Богдановиќ, кој постигна 23 поени, а пред него беше само Џордан Кларксон со 25 поени.

Сепак, Богдановиќ ја воодушеви публиката, кога со еден хит потег го издрибла кошаркарот на Далас, Криштапс Порзингис.

Во еден дуел Богдановиќ успеа да ја префрли топката топката од рака во рака и тоа меѓу нозете на Порзингис, па така го збуни Летонецот.