вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 93
home Кошарка

Хејворд ја одби опцијата за последната сезона во Бостон

Хејворд ја одби опцијата за последната сезона во Бостон

Кошаркарот на Бостон селтикс, Гордон Хејворд ќе стане слободен агент. Како што објави инсајдерот на „Њујорк тајмс“, Марк Штајн, тој ја искористи опцијата за раскинување на договорот во последната сезона.

Хејворд би можел да заработи 34,2 милиони долари.

Претходно беше соопштено дека за услугите на Хејворд се заинтересирани Индијана, Њујорк и Атланта.

Сепак, постои и варијанта Хејворд да потпише нов, повеќегодишен договор со Бостон.

Коронавирус