вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 200
home Кошарка

ХАОС: Кошаркарки се истепаа среде улица, едната направи голема грешка (ВИДЕО)

ХАОС: Кошаркарки се истепаа среде улица, едната направи голема грешка (ВИДЕО)

Американските кошаркарки Калани Браун, Кортни Вилијамс и Кристал Бредфорд предизвикаа голем скандал откако во јавност се појави снимка на која учествувале во тепачка.

Снимката била направена во мај годинава, а прва го објави Вилијамс, па ја избриша поради реакциите на јавноста, но и покрај тоа корисниците на социјалните мрежи успеаа пак да го објават делот со тепачката.

Сфати дека нејзиниот потег е голема грешка.

„Сакам да се извинам на сите поради видеата кои ги објавив. Не сакам да се претставам себе или сопствената организација на негативен начин“, кажа Вилијамс.

 

Локални избори 2021