сабота, 15. мај 2021. Вести денес: 73
home Кошарка

Грифин: Лос Анџелес е град на Лејкерси, а не на Клиперси

Грифин: Лос Анџелес е град на Лејкерси, а не на Клиперси

Напаѓачот на Детроит, Блејк Грифин, верува дека Клиперси секогаш ќе бидат подобри од Лејкерс, но ривалот го има приматот во Лос Анџелес.

Претходно, кошаркарот играше за Клиперси.

-За кошарката во Лос Анџелес, она што го направија Лејкерс и Клиперс е величествено, но Лејкерси се толку моќни. Ова го говорев кога сè уште играв тука. Не мислам дека Клиперс некогаш ќе го одземат од Лејкерс приматот во градот. Но, барем тие се обидуваат да ја зголемат конкуренцијата и да се приклучат во борбата, изјави Грифин.

Коронавирус