вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Кошарка

Грег Попович има неверојатен тим за ОИ во Токио

Грег Попович има неверојатен тим за ОИ во Токио

Крис Пол го одби повикот да се приклучи на тимот на САД за Олимписките игри во Токио. Кошаркарот на Феникс Санс ја одбил поканата да заигра за тимот САД оваа лето на олимпискиот фествал во Јапонија.

Според пишувањата на американските медиуми досега сигурни се 11 кошаркари кои ја прифатија понудата од Американската кошаркарска федерација да настапат на Олимпијадата.

Тоа се. Гру Холидеј, Крис Мидлтон, Кевин Лав, Демијан Лилард, Џејмс Харден, Бредли Бил, Џејсон Тејтум, Девин Букер, Кевин Дурент, Дрејмонд Грин и Бем Адебајо.

Коронавирус