четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Кошарка

Гостивар се протна против Вардар

Гостивар се протна против Вардар

Кошаркарите на Гостивар стигнаа до тешка победа на гостувањето кај Вардар од 105-106 во натпревар од 20. коло во Првата машка кошаркарска лига .

Двете екипи си поделија по две четвртини, а на крајот поголемото искуство на гостите беше главната причина за триумфот на тимот од Гостивар на мечот.

Тодоровиќ со 26 и Димчевски со 25 поени беа најефикасни во таборот на победникот, додека кај поразените Џуниус Провел заврши со 27 поени.

Коронавирус