понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 181
home Кошарка

Голден Стејт Вориорс без поголеми проблеми против Детроит

Голден Стејт Вориорс без поголеми проблеми против Детроит

Во НБА лигата Голден Стејт Вориорс без поголеми проблеми славеше на домашен терен против Детроит Пистонс со 102-86.

Стеф Кари со 21 поен беше најефикасен кај победникот, додека Ендрју Вигинс заврши со еден помалку. Кај порезените 16 поени постигна Хамид Диало.

Минесота Тимбервулвс триумфираше на гостувањето кај Њујорк Никс со 110-112. Ентони Едвардс со 21 поен и Карл Ентони Таунс со 20 го предводеа тимот од Минеаполис до победа. Кај поразените недоволни беа 27 поени на Еван Фурние.

 

Коронавирус