петок, 30. септември 2022. Вести денес: 70
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“: Мицкоски во посета на општина Јегуновце

home Кошарка

Ѓоковиќ во дрес на Јокиќ му ја честиташе МВП наградата на својот сонародник (ВИДЕО)

Ѓоковиќ во дрес на Јокиќ му ја честиташе МВП наградата на својот сонародник (ВИДЕО)

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ се подготвува за полуфиналето со Рафаел Надал на Ролан Гарос, ама тоа воопшто не му пречеше да испрати порака, честитка до неговиот сонародник Никола Јокиќ кој беше прогласен за МВП на сезоната во НБА лигата.

Никола блескаше во регуларниот дел и заслужено дојде до наградата за најкорисен играч во натпреварувачката 2020/2021.

-МВП! МВП! МВП! Ова е за мојот пријател Никола Јокиќ, Џокер. Честитки за добиената награда. Таа е целосно заслужена. Ти испраќам голем поздрав од Париз од Ролан Гарос. Денес го носам твојот дрес на тренинг и се надевам дека ќе ти донесам среќа во плејофот. Ти си најдобар! Те сакам брат, -порача Ноле кој тренираше со дресот на ѕвездата на Денвер Нагетс.

Коронавирус