сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 64
home Кошарка

ФОТОГРАФИИ ОД МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА: Автомобилите целосно уништени, кошаркарот Кузмиќ во кома

ФОТОГРАФИИ ОД МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА: Автомобилите целосно уништени, кошаркарот Кузмиќ во кома

Српскиот кошаркаркарски репрезентативец и играч на белградска Црвена Звезда, Огњен Кузмиќ утрово претрпе тешка сообраќајна незгода на магистралниот пат Бања Лука- Приједор.

Полициската управа во Бања Лука ја потврди веста, а кошаркарот е пренесен во болницата во овој град и според иннформациите на српските медимуи поради тешките повреди кој што ги има здобиено ќе биде префрлен во Ургентниот Центар во Белград.

Дел од медиумите пренесуваат дека Кузмиќ е во кома.

Од фотографиите може да се види дека возилото во кое бил кошаркарот е целосно уништено.

Џип „Порше“ во кое имало две лица, меѓу кои и Кузмиќ, удрил во автомобил марка „БМВ“ во 5:00 часот наутро. Автомобилот на Кузмиќ се превртело на патот.

Информацијата за несреќата ја потврди и КК Црвена Звезда на својот официјален сајт.

Кузмиќ оваа лето се врати во редовите на српскиот шампион од редовите на Реал Мадрид во пресрет на новата сезона во Евролигата.

Коронавирус