среда, 2. декември 2020. Вести денес: 131
Во живо

Блокада на Владата и МНР - „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Кошарка

(ФОТО) Синот на Шекил објави порака која Коби му ја пратил неколку часа пред да загине

(ФОТО) Синот на Шекил објави порака која Коби му ја пратил неколку часа пред да загине

Шекил О’нил и Коби Брајант беа еден од најдобрите тандеми во историјата на НБА лигата.

О’нил и Брајант со доста голем успех заедно играа во ЛА Лејкерс со кого освоија неколку НБА титули. Веста за смртта на Брајант и тоа како го погоди Шеки, но но и неговиот син Шереф кој се огласи на Твитер.

Синот на легендарниот кошаркар откри дека Коби му пратил порака само неколку часи пред смртта, па едноставно не можеше да верува што се случило.

„Буквално утрово ми се јави. Те сакам засекогаш, те сакам“ напиша синот на Шекил со фотографија од пораката која Коби му ја пратил.

Коронавирус