четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 44
home Кошарка

ФОТО: Шредер се пошегува за изгубениот голем договор

ФОТО: Шредер се пошегува за изгубениот голем договор

Кошаркарот на Бостон селтикс, Денис Шредер, се пошегува на неговиот роденден за пропуштањето на големиот договор оваа година.

Лос Анџелес лејкерс му понудија на Шредер 84 милиони долари за четири години во текот на сезоната 2020/21, но тој се надеваше дека ќе добие поголеми понуди и ќе може да избере. Во реалноста, тој мораше да се задоволи со 5,9 милиони долари од Бостон.

Шредер објави свои фотографии на улица со позадина на скапи автомобили и торби.

– Ќе го сторам тоа еднаш! Вметнете ја вашата најдобра шега за правење пари овде … Роденден ми е … ајде да завршиме со тоа и да се вратиме на работа! – напиша кошаркарот на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dennis Schröder (@ds17_fg)

Локални избори 2021