недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Кошарка

ФОТО: Ова се сите жртви од хеликоптерската несреќа во која загина Коби

ФОТО: Ова се сите жртви од хеликоптерската несреќа во која загина Коби

Американските медиуми ги објавија имињата и фотографиите на деветмината загинати во хеликоптерската несреќа во која животот го загуби и кошаркарот Коби Брајант.

Иако, официјална потврда од надлежните институции за идентитетот се уште нема поради долгите процедури, јавноста е веќе информирана.

Светот жали, во тага и болка, по Коби Брајант (41), неговата ќерка Џиана (13).

Во несреќата животот го загубија бејзбол тренерот Џон Алтобели, неговата сопруга Кери и ќерката Алиса која заедно со Џиана тренирала во „Мамба академијата“.

Џон и Кери Алтобели
Алиса

Во хеликоптерот била и Кристина Маузер која ги тренирала девојчињата и работела во Академијата. Таа е сопруга и мајка на две деца.

Кристина Маузер

Сара Честер и нејзината ќерка тинејџерка Пејтон исто така загинаа во уривањето на Сикорски S-76.

Сара (десно)и Пејтон (лево)

Деветиот загинат во страшната несреќа е пилотот Ара Зобајан.

пилотот Ара Зобајан

Парламентарни избори 2020