сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

ФОТО: Охриѓанецот Осман на „Ол-Стар“ натпреварот ќе носи патики со македонско знаме!

ФОТО: Охриѓанецот Осман на „Ол-Стар“ натпреварот ќе носи патики со македонско знаме!

Кошаркарот на Кливленд, Џеди Осман на Ол-стар мечот ќе се појави со специјално дизајнирани патики, на едната ќе го има знамето на Македонија а на другата знамето на Турција.

Убав гест на Џеди Осман. Кошаркарот на Кливленд, кој е роден во Охрид но ги брани боиите на Турција, од каде потекнува неговиот татко, реши на Ол-стар мечот во Шарлот да ги одбележи двете држави кои ги носи во срцето.

На мечот „зведите во подем“ кој ќе се одигра ноќеска, Џеди Осман ќе се појави со специјално дизајнирани патики. На едната ќе го има знамето на Македонија а на другата знамето на Турција.

Коронавирус