понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 96
home Кошарка

ФОТО: Најк ги повлекува патиките и сите предмети со потписот на Коби

ФОТО: Најк ги повлекува патиките и сите предмети со потписот на Коби

Најк ги повлекува своите патики и други реквизити со потписот на Коби Брајант, со цел да се спречи незаконско размножување на самата линија производи.

Повлекувањето е привремено и се спроведува заради преосмислување на натамошната маркетинг-стратегија на Брендот.

Патиките на Брајант се меѓу најпопуларните на брендот Најки, а особено се претпочитани меѓу играчите на НБА.

Брајант активно учествуваше во процесот на дизајнирање на патиките со негов потпис.

Коронавирус