вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 173
home Кошарка

ФОТО: Леброн го одбра Дончиќ, познати стартните петорки за Ол-стар викендот

ФОТО: Леброн го одбра Дончиќ, познати стартните петорки за Ол-стар викендот

Леброн Џејмс и Кевин Дурент ги одбраа стартните петорки за Ол-стар викендот, Лука Дончиќ доби место во тимот на „кралот“.

Словенецот блеска и оваа сезона во НБА, несомнено заслужено е во почетната екипа на Леброн во која се наоѓа и Јокиќ, на спротивната страна се Ирвинг, Бредли Бил, Џејсон Татум, Кавај Ленард и Жоел Ембид.

Коронавирус