петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Кошарка

ФОТО: Далас ја повлекува „24“ во чест на Коби

ФОТО: Далас ја повлекува „24“ во чест на Коби

Кошаркарскиот клуб Далас Маверикс го повлекува дресот соброј 24 во чест на Коби Брајант кој вчера загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија.

-Шокирани сме од веста за смртта на Коби Брајант и неговата ќерка Џиана. Коби беше амбасадор на нашата игра, легенда и глобална икона. Над се, беше сакан и посветен татко. Нашата организација одлучи бројот 24 во Далас никогаш повеќе да не го носи никој, наведува сопственикот Марк Кјубан во официјално соопштение.

Во хеликоптерската несреќа покрај Коби, загина и неговата 13 годишна ќерка и уште седум лица.

 

Коронавирус