среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Кошарка

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

По одигрувањето на синоќешните натпревари, утврдени се сите парови од првото коло од плеј-офот во НБА-лигата во Источната конференција.

За потсетување, по паузата поради пандемијата, редовната сезона во НБА лигата продолжи на 31 јули, а сите натпревари се одржуваат во спортски комплекс во Орландо.

Двојките за 1. коло во плејофот на Источната конференција се:

Милвоки (1) – Орландо (8)
Торонто (2) – Бруклин (7)
Бостон (3) – Филаделфија (6)
Мајами (4) – Индијана (5).

Првите натпревари се закажани за 17 август.