вторник, 28. март 2023. Вести денес: 100
home Кошарка

ФМП Академија убедливо поразена од Галил

ФМП Академија убедливо поразена од Галил

Македонскиот кошаркарски претставник во балканското натпреварување Академија ФМП беше одново совладан од израелскиот Галил, овој пат со 107-65, за втор пораз оваа сезона

Домашната екипа дуелот го реши по првото полувреме, дојде до предност од 57-26. Избраниците на Александар Петровиќ беа немоќни, против фавритот во групата, кој без проблем го приведе мечот во своја корист. Ајви и Крстајиќ имаа по 15 поени, 12 поени запиша Тодоровски.

Во следниот круг од натпреварите, за една седмица, поточно на 6. декември, Навико Академија ФМП му гостува на Левски во Софија.

loading...