петок, 20. мај 2022. Вести денес: 135
home Кошарка

ФМП Академија со нов пораз во БИБЛ лигата

ФМП Академија со нов пораз во БИБЛ лигата

Кошаркарите на Навико Академија ФМП го одиграа мечот со Макаби Хаифа каде гостите и издвојуваа победа од 89-112 во рамките на БИБЛ лигата

Били Иви со 33 поени ги предводеше домаќините, а Глен Рајс со 30 поени беше најефикасен кај гостите.

В среда попладне кошаркарите на Навико ФМП Академија ги очекува нов балкански предизвик, бидејќи гостуваат во Софија против Левски.

Коронавирус