среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Кошарка

Филаделфија го победи Феникс во најефикасниот натпревар одигран ноќеска во НБА лигата

Филаделфија го победи Феникс во најефикасниот натпревар одигран ноќеска во НБА лигата

Кошаркарите на Филаделфија се радуваа на победа на гостувањето кај Феникс во најефикасниот дуел одигран во НБА лигата ноќта меѓу среда и четврток. Двете екипи постигнаа вкупно 259 поени.

Резултати:
Шарлот – Далас 84:122
Кливленд – Мајами 92:117
Вашингтон – Атланта 114:98
Бруклин – Њу Орлеанс 126:121
Бостон – Минесота 115:102
Чикаго – Орландо 84:112
Мемфис – Детроит 94:101
Феникс – Филаделфија 127:132
ЛА лејкерс – Оклахома 100:107.

Пласман Западна конференција: Денвер 24-11 (победи-порази), Голден Стејт 25-13, Оклахома 24-13, Хјустон 21-15,…

Пласман Источна конференција: Милвоки 26-10, Торонто 28-11, Индијана 25-12, Филаделфија 25-14, Бостон 22-15,…