среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 75
home Кошарка

Фил Џексон: Коби беше посебен

Фил Џексон: Коби беше посебен

Поранешниот тренер на Лос Анџелес Лејкерс, Фил Џексон за Коби Брајантрече дека беше посебен.

-Несреќата со хеликоптер е трагедија за многу семејства. Моето сочувство до Ванеса и до семејствата кои изгубија своите роднини. Коби беше посебен на многу начини за многу луѓе. Нашиот однос со него беше многу подлабок од односот помеѓу тренерот и играчот, изјави Џексон.

Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана загинаа во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Покрај нив, животот го загубија уште девет лица кои беа во хеликоптерот.

Коронавирус