четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 38
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Кошарка

ФФМ со поддршка за кошаркарите: Сите да ги бодриме нашите репрезентативци (ФОТО)

ФФМ со поддршка за кошаркарите: Сите да ги бодриме нашите репрезентативци (ФОТО)

Фудбалската федерација на Македонија не отстапува од својата пракса јавно да им дава поддршка на националните тимови од другите спортови во пресрет на важни натпревари, па така и овој пат, се јавија на социјалните мрежи.

-Македонската кошаркарска репрезентација овој месец ги започнува квалификациите за Евробаскет 2021.
НА 20. ФЕВРУАРИ, СИТЕ ВО А1 АРЕНАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ да ги бодриме нашите репрезентативци, порача од ФФМ на својата Фејсбук страна.

Парламентарни избори 2020