вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 206
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Кошарка

Ферел ново засилување на Панатинаикос

Ферел ново засилување на Панатинаикос

Нов член на грчки Панатинаикос е Јоги Ферел, кој во својата кариера настапуваше во НБА лигата.

Откако го заврши колеџот во Индијана, Ферел заигра за Бруклин Нетс, па за Далас Маверикс и Сакраменто Кингс.

Ферел поседува завидни карактеристики со кои може да биде добар во Европа. тој е добаш шутер за три поени и е многу брз, а во својата НБА кариера има просек од 7,7 поени, 2,1 скок и 2,3 асистенции, што воопшто не е лошо.

Локални избори 2021