вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Кошарка

Феникс Санс во финалето на Западната Конференција

Феникс Санс во финалето на Западната Конференција

Феникс Санс е првиот плејоф финалист во западната конференција на НБА лигата и победија со 4:0 во соочувањето со Денвер Нагетс.

Феникс победи како гостин со 118:125, со што стави крај на сезоната на Денвер

„Сонцата“ и овој пат целосно го контролираа резултатот предводени од Крис Пол, кој го заврши натпреварот со 37 поени, а Букер уфрли уште 34 во кошот на Денвер.На спротивната страна, Бартон беше најефикасен со 25 поени, додека Јокиќ го заврши натпреварот со 22 поени.

Коронавирус