четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Кошарка

Феникс размислува да го купи Крис Пол

Феникс размислува да го купи Крис Пол

Раководните луѓе на НБА-лигашот Феникс санс, имаа средба со челниците на Оклахома сити на која станало збор за можен трансфер на плејмејкерот Крис Пол.

Ова е објавено од инсајдерите на ЕСПН, Брајан Виндхорст и Тим Бонтемпс.

Клубовите имаа продуктивни преговори, но рано е да се зборува за зделка. Прозорецот за трансфери во НБА ќе се отвори за неколку дена.

Според различни инсајдери, за услугите на Пол се заинтересирани и Њујорк, Филаделфија и Милвоки.

Коронавирус