петок, 29. јули 2022. Вести денес: 129
home Кошарка

Фенербахче планира да го отпушти Игор Кокошков

Фенербахче планира да го отпушти Игор Кокошков

Раководството на турскиот кошаркарски гигант Фенербахче е незадоволно од работата со тимот на српскиот тренер Игор Кокошков и најверојатно ќе му биде прекинат договрот на крајот на сезоната.

Според информациите на грчкиот новинар Георге Закас, односите меѓу двете страни се напнати.

„Односите меѓу Фенербахче и Игор Кокошков се напнати. Некои клупски лидери се разочарани од српскиот тренер. Позитивниот тест на Кокошков на КОВИД-19 пред третиот натпревар против ЦСКА дефинитивно стана проблем“, пишува Закас.

 

Коронавирус