вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 269
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Кошарка

Евролигата ќе заседава за финансиските последици од коронавирусот и состојбата со Панатинаикос

Евролигата ќе заседава за финансиските последици од коронавирусот и состојбата со Панатинаикос

Советот на Евролигата денес ќе одржи состанок во форма на видео-конференција, на која ќе се разговара за финансиските последици од коронавирусот и состојбата со Панатинаикос.

Финансиските импликации од пандемијата се очекува да предизвикаат промени во финансиските ограничувања на фер-плеј за клубовите кои учествуваат во најелитното европско кошаркарско натпреварување.

На средбата ќе се осврне и на состојбата во Панатинаикос, кој претходно ја објави својата намера да го напушти турнирот.

Парламентарни избори 2020