четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Кошарка

Евролигата го потврди распоредот на Ф4 завршницата во Келн

Евролигата го потврди распоредот на Ф4 завршницата во Келн

Кошаркарската Евролига денеска излезе со потврда на комплетниот распоред на натпреварите на завршниот турнир кој ќе се одржи од 28 до 30 мај.

Полуфиналните дуели на 28 мај ќе се одиграат во термините од 18 и 21 часот. Во првиот термин ќе играат ЦСКА – Анадолу Ефес, додека во вечерниот ќе ја имме пресметката меѓу Барселона и Олимпија Милано.

Мечот за третото место два дена подоцна на 30 мај ќе се игра од 17.30 часот, а финалето е закажано од 20.30 часот.

Коронавирус