среда, 28. јули 2021. Вести денес: 128
home Кошарка

Еуро Никел направи брејк во Скопје ,Кавадарчани на чекор до финалето

Еуро Никел направи брејк во Скопје ,Кавадарчани на чекор до финалето

Кавадаречки Еуро Никел продолжува со добрите партии оваа сезона. Кавадарчани денес славеа на гости кај Работнички со 66-68 и направија крупен чекор напред кон финалниот натпревар на домашната сцена.

Најдобар кај победникот беше Рикиќ со 17 поени и 13 скока, пред Мијатовиќ со 14 поени, додека Дубински финишира со 12 поени.

Кај центарци, Бундовиќ имаше 21 поен, пред Аска со 12 и Младеновски со 10 поени. Следниот натпревар од серијата кој може да го даде финалистот се игра во Кавадарци.

foto: gol.mk

 

Коронавирус