недела, 12. јули 2020. Вести денес: 146
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Кошарка

Ентони: Сè уште не сум решил дали ќе играм по рестартирање на сезоната

Ентони: Сè уште не сум решил дали ќе играм по рестартирање на сезоната

Кошаркарот на Портланд блејзерс, Кармело Ентони призна дека не донел конечна одлука за учество по рестартирање на сезоната во НБА лигата.

– Сè уште не сум решил дали ќе играм. Ги немаме сите информации, детали. Додека не ги знаеме сите нијанси, тешко е да се даде 100% гаранција, рече Ентони.

НБА лигата ќе ја продолжи сезоната во „Дизни“ во Орландо. Кошаркарите ќе поминат долго време во режим на изолација.

Лигата ќе им овозможи на играчите да одбијат да учествуваат во рестартирањето без казни за нив.

Парламентарни избори 2020