понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 11
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Кошарка

ЕМОТИВНО: Следете ја во живо комеморацијата за Коби Брајант (ВИДЕО)

ЕМОТИВНО: Следете ја во живо комеморацијата за Коби Брајант (ВИДЕО)

Во „Стејплс Центар“ во Лос Анџелес се оддржува комеморација во чест на Коби Брајант кој загина во трагичната хеликоптерска несреќа на 26 јануари во која животот го загубија уште осум лица, меѓу кои и неговата 13. годишна ќерка Џиана.

Датумот е симболично одбран – 24-ка носеше Брајант на дресот во вториот дел од неговата дводецениска кариера во која остана верен на Лејкерси.

Голем дел од американските медиуми, како ЕСПН, вршат директен пренос од емотивното збогување со Брајант.

Комеморацијата можете да ја следите во живо тука:

Парламентарни избори 2020