понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 168
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Емотивен НБА рекорд: Додека некои се збогуваа од Коби, тој го изедначи (ВИДЕО)

Емотивен НБА рекорд: Додека некои се збогуваа од Коби, тој го изедначи (ВИДЕО)

Комеморацијата на неодамна загинатиот Коби Брајант, што се одржа во „Стејплс центарот“, ги засени натпреварите од синоќешната програма во НБА.

Сепак, на друг дел од САД, еден кошаркар на најдобар можен начин и се поклони на големата НБА легенда.

Бредли Бил постигна дури 55 поени во поразот на својот Вашингтон од Милвоки со 137-134. Еден ден порано, Бил постигна 53 поени против Чикаго, и така стана првиот играч по Коби Брајант од март 2007 година кој дал над 50 поени во две вечери во низа.

Коронавирус