петок, 7. мај 2021. Вести денес: 165
home Кошарка

Елиминиран Реал Мадрид, Ефес Анадолу втор патник на Ф4

Елиминиран Реал Мадрид, Ефес Анадолу втор патник на Ф4

Турскиот кошаркарски тим на Анадолу Ефес успеа да го елиминира Реал Мадрид со 88-83 во „мајсторката“на оваа пресметка.

Најефикасен на мечот беше Синглтон со 26 поени. Кај кралевите прво име беше Лапровитола со 17 поени, колку што постигна и Симон.

ЦСКА Москва прва обезбеди место на завршниот турнир кој оваа година ќе се одржи во Келн.

Коронавирус