вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Ејвори Бредли ќе потпише двегодишен договор со Мајами

Ејвори Бредли ќе потпише двегодишен договор со Мајами

Кошаркарот Ејвори Бредли преговараше за двегодишен договор од 11,6 милиони долари со Мајами, објави „ The Athletic“.

Поранешниот играч на Лејкерс претходно се откажа од пет милиони долари опција за продолжување на сезоната 2020/21 и стана неограничен слободен играч.

Минатата сезона Бредли бележеше просечно 8,6 поени, 2,3 скока и 1,3 асистенции за Лејкерси по натпревар.

Кошаркарот стана шампион во НБА, иако не учествуваше во рестартирањето на сезоната од семејни причини.

Коронавирус